Відомі контрабасисти України…

ВОЯЧЕК Федір (Богумил) Іванович(1861 — 1934).
У 1876 р. закінчив Празьку консерваторію (кл. контрабаса Йозефа Сладека), який свого часу навчався у відомого викладача та контрабасиста Йозефа Граб’є. У 1882 бере участь, як соліст-контрабасист у симфонічних оркестрах Чехії, Австрії та Німеччини. У 1883 диригент І. Прибик запрошує його до Київської опери, в якій він пропрацював до 1915 р.

З 1887 р. Ф. І. Воячек поєднує роботу в оркестрі з викладацькою у

воячек

Воячек Б.(Ф).І.

Київському музичному училищі, яке у 1913 році було перетворене в консерваторію. Тут на посаді першого професора класу контрабаса він працював до останніх днів життя. У 1889 р. при відкритті першого літнього сезону Ф. І. Воячек був запрошений як соліст-контрабасист і 2-й диригент (одночасно як керівник студентського симфонічного оркестру). З 1922 по 1928 — соліст симфонічного оркестру 1-го Київського Держкінотеатру, з 1928 по 1934 — соліст Українського радіокомітету, в числі перших був удостоєний звання «Герой праці». У 1926 p. у Києві був проведений ювілей, присвячений 50-річчю музично-педагогічної діяльності Ф. І. Воячека, в числі почесних членів ювілейної комісії були О. Глазунов та М. Іпполітов- Іванов. У 1933 у Києві був організований Персимфанс, ініціатором і учасником якого був Ф. І. Воячек.

За час роботи в консерваторії Ф. І. Воячек виховав цілу плеяду прекрасних контрабасистів, які працювали в Україні, Румунії, Молдові і навіть в Америці. Один із перших його учнів Матвєєв багато років працював першим контрабасистом у Нью- Йоркському симфонічному оркестрі. Серед його учнів — Ніколаєв, брати Анатолій та Володимир Людмиліни. Воячек приходив на репетиції раніше всіх, спочатку настроював контрабас, а потім переглядав складні місця в оркестрових партіях тої опери, яку мали грати. Під час репетиції він уважно слухав зауваження диригента, те ж саме вимагав від усієї групи контрабасів. Досить часто після репетиції залишав свою групу і працював з ними над складними місцями в окремих партіях. Велику увагу звертав на інто20170406_101839націю і на ритмічні малюнки. Відпрацьовував технічно складні місця, а в мелодичних фрагментах від усієї групи вимагав вібрато. На репетиціях і виставах був дуже уважний з урахуванням зауважень диригента. Його група користувалася великою пошаною у диригентів та оркестрантів. Це був інтелігентний і освіччений музикант, який користувався великим авторитетом серед колег та шанувальників мистецтва. Похований на 13-ІІІ ділянці заповідника.

ШПЕРГЛЬ Отокар Йосипович(15.VII.1878 – 11.09.1955).

Навчався у Празькій консерваторії (клас контрабаса Йозефа Сладека), у 1902 р. разом з австро-угорським симфонічним оркестром приїздить до Петербурга і залишашпергельється в Росії. Пройшов по конкурсу в группу контрабасів симфонічного оркестру Маріїнського оперного театру.

Тут він підвищує свою музичну майстерність, кілька років бере уроки по контрабасу в професора Петербурзької консерваторії В. Ф. Беха. У 1919 переїжджає до Києва і працює в  симфонічному оркестрі оперного театру, згодом стає концертмейстером групи контрабасів аж до 1953р.  3 1934 – викладач по класу контрабаса в музичному училищі та консерваторії. Виховав багато хороших контрабасистів: Д. Мошкович та А. Зільпер  працювали в симфонічному оркестрі Україні відмінними контрабасистами в консерваторії були  Я. Погребинський, Б. Сойка, П. Галіос. О.Й. Шпергль мав велику нотну контрабасову бібліотеку, пості20170406_102743.jpgйно поповнював її новими перекладами та обробками. У1949 р. залишив педагогічну  роботу в консерваторії і передав клас контрабаса в руки  свого онука, прекрасного контрабасиста і викладача – Б. В. Сойка.

Поховання розташоване на 19 ділянці заповідника.

Advertisements
Опубліковано у Інформаційна:. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s