19 квітня 2017р. виповнюється 90 років від дня народження історика, некрополезнавця Проценко Людмили Андріївни

Procenko_L_A

Л.Проценко.

Людмила Андріївна Проценко (19.04.1927-7.09.2000) народилася в Києві. Батько – Андрій Федорович Проценко – флейтист, педагог, професор Київської консерваторії.

Вишу освіту здобула на історико-архівному відділенні історико – філософського факультету Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка (1951р.) та в Київській консерваторії (1949 – 1954рр.), де отримала освіту концертної співачки.

З жовтня 1951р. – науковий співробітник ЦЦІАК УРСР, згодом впродовж 15 років (1953-1967рр.) очолювала відділ давніх актів архіву.

В серпні 1967р. була призначена першим директором новоствореного Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва УРСР. У 1967р. закінчила заочно аспірантуру Інституту історії АН України, але призначення на посаду директора не дало змоги захистити дисертацію.

У 1968р. Л. Проценко очолила групу ентузиастів і розпочала з ними велику роботу над некрополем Києва. Протягом 30 років збирався історико- краєзнавчий матеріал про поховання на Київських кладовищах. Картотека Л.Проценко налічує більше 40 тис. прізвищ. Завдяки зусиллям Л. Проценко було встановленно багато місць поховань, що вважалися втраченими.

Після примусового залишення архівної системи (травень 1973р.) вчителювала до виходу на пенсію, а відтоді присвятила себе підготовці фундаментального багатомного видання “Київський некрополь”.

Л. Проценко – була консультантом і автором окремих статей ециклопедичного довідника “Київ” і “Чернігівщина”, автор карти-схеми “Пам’ятки Києва, знищені у ХХст.” (1990), членом редколегії та автором багатьох статей до першого тому Зводу пам’яток історії та культури м. Києва.

Л. Проценко – автор сценарію документального фільму “Київський некрополь” (1992).  Завдяки активній діяльності Л. Проценко була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України (1994) про утворення заповідника на Лук’янівському цивільному клаовищі.Procenko_L-nadgrobie.jpg

З 1990р. Л. Проценко очолювала секцію “Некрополі України” Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Завдяки їй зросло коло дослідників некрополів України, вийшли ряд книг по цій тематиці.

Померла Л.А. Проценко 7 вересня 2000р. Похована на 30 ділянці  ДІМ Лук′янівського заповідника.

Advertisements
Опубліковано у Інформаційна:. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s