28 липня 2015 року виповнюється 155 років від дня народження одного з провідних зодчих Києва

Oleksandr_Kobelev

Кобелєв О.В.

Олександр Васильович Кобелеєв народився в 1860 році у Царському селі у родині дворянина, офіцера. Згідно з легендою, йому дали ім’я на честь Олександра ІІ, який був його хрещеним батько

Station2_2

Залізничний вокзал у Козятині

Ще студентом практикував у Києві, працював на будівництві Київського залізничного училища, московсько-Брестській та Бендеро-Галицькій залізницях, а по дипломному проекту О.Кобелєва був збудований залізничний вокзал у Козятині, що на той час вважався одним із найкращих. Крім головного вокзалу тут були збудовані паровозне депо, ряд житлових будинків та інші споруди.

По закінченні інституту все життя працював в Україні, в Києві, куди отримав запрошення на посаду «інженера для технічних занять» в Управління Південно-Західних залізниць, де згодом був старшим архітектором по розширенню станції Київ.

ima4es

Будівля Київського державного банку (1905р.)

  У своїй творчості архітектор постійно шукав нових шляхів, використовуючи форми неоренесансну, необароко, так званого цегляного стилю. Архітектурне обличчя міста початку 20 ст. нерозривно пов’язане з його іменем. За проект будинку Державного банку в Києві він отримав першу премію. Будівництво двоповерхового будинку-палацу в стилі раннього італійського відродження велося в 1902-1905 рр. під керівництвом автора.

У співавторстві з В.Оберемським споруджена будівля Комерційного інституту (нині тут розташовано Національний педагогічний університет ім..М.Драгоманова).

Він автор проекту одного із перших в Україні банківських споруд (1910-1911рр) – Київського відділення Селянського поземельного та Дворянського земельного банків (вул..Володимирська, 10) – будинків колишніх Вищих жіночих курсів і Київського відділення Російського технічного товариства, які створили своєрідний ансамбль.

Всього на Україні за проектами видатного зодчого було збудовано більше 250 різних відомих споруд.

800px-Могила_Кобелєва

Поховання Кобелєва О.В. на території ДІМ ЛУк”янівського заповідника

Також Олександр Кобєлєв був і визначним педагогом, автором численних наукових статей та доповідей. З 1899 року викладав у КПІ, де у 1912 році став професором. З 1901 року завідував школою десятників у будівній та шляховій справі, був її почесним опікуном. З 1912 року — декан інженерно-будівного відділення Київських політехнічних курсів.

Після революції, незважаючи на свій похилий вік, спроектував і збудував немало великих споруд, в основному у галузі промислової архітектури.

Помер архітектор 30 вересня 1922 року у Києві, похований на території Лук’янівського заповідника (ділянка № 21, ряд 11, місце 8).

Advertisements
Опубліковано у Інформаційна:. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s